Architektura ogrodowa Usługi

Pielęgnacja drzew – samemu czy z profesjonalną pomocą?

Parki na osiedlach mieszkaniowych potrzebują wyjątkowej dbałości – drzewka trzeba co jakiś czas przycinać, a te, które niszczą nawierzchnię dróg, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać parki w znakomitej formie i czy wynajęcie specjalistycznej firmy jest konieczne? W jaki sposób pielęgnuje się krzewy w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – estetyka i bezpieczeństwo

Rozdrabnianie gałęzi, instalowanie wiązań elastycznych, cięcia korekcyjne – wszystkie te zabiegi pomagają przywrócić parkom estetyczny wygląd i zarazem chronić spacerowiczów przed uszkodzonymi gałęziami. Cykliczne przycinanie młodych nasadzeń przynosi wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo rodzi więcej owoców. O bardziej dojrzałych drzewach także musimy pamiętać – połamane gałęzie powinno się co jakiś czas przycinać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest niezbędna wtedy, gdy korony drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Interwencja specjalistycznej firmy jest niezastąpiona również po wichurach, kiedy zachodzi obawa, że uszkodzone drzewa mogą się wywrócić.

Pielęgnacja drzew – zdaj się na pomoc doświadczonych fachowców

Polskie prawo często jest nowelizowane. Wiele formalności zostało uproszczonych, jednak sama pielęgnacja parków jest procesem skomplikowanym. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale jest on konieczny również do usunięcia pozostałości po nich. Wtedy warto skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy, która zajmuje się karczowaniem drzew. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po wycięciu drzewa. Stworzone do tego celu ostrza rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można z kolei wykorzystać na przykład jako produkt na opał.