Usługi Wszystko o zdrowiu

Odzyskaj piękny uśmiech. Poznaj zalety implantów zębów

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, żeby używać sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście trafione rozwiązanie, bo protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest bardzo komfortowe. Z tego powodu tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz też wykazują wiele innych plusów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych efektów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Implantologia – jak wygląda zabieg?

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące skrócenie czasu gojenia – chory nie notuje jakichkolwiek bólów już po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne okłady, zaś od razu po zabiegu – unikać palenia tytoniu, napojów alkoholowych i gorących potraw. Ważne jest również wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają ból i obrzęk.

Implantologia – jak znaleźć lekarza

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać właściwego specjalistę. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Najlepiej zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym stażem i korzystnymi opiniami poprzednich klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno trafimy na ważne informacje.