Usługi

Naprawa lodówek czy kupno nowego sprzętu?

Najpopularniejsze awarie lodówek to przede wszystkim za niskie temperatury, niepokojące postukiwanie i nieszczelność. Co ważne, takie usterki czasem biorą się po prostu z nieodpowiedniego położenia – wówczas wystarczy tylko przestawić lodówkę. Kiedy jednak przyczyna usterki jest skutkiem zużycia podzespołów, konieczna okaże się wizyta w warsztacie. Ile za nią zapłacimy? Kiedy naprawa lodówek będzie dobrym pomysłem, a kiedy należy nabyć inny produkt?

W jakich sytuacjach zdecydować się na naprawę lodówek?

Najbardziej podatnymi na usterki podzespołami lodówek są silnik o sprężarka. Nierzadko ich przyczyną jest niewłaściwe obchodzenie się z urządzeniem. Do środka nie należy bowiem wkładać produktów ciepłych, zaś otwierając ją powinniśmy wiedzieć o tym, aby domknąć wnętrze. Jeśli chodzi o lodówki dla sklepów, dobrze wyposażyć je w siłowniki. Za mała moc silnika rzutuje również na pracę zamrażalki. Nie zapominajmy, że w przypadku zauważenia awarii nie powinniśmy naprawiać lodówki samemu. O wiele słuszniej postąpimy powierzając to fachowcom, otrzymując w ten sposób gwarancję na zamówione usługi.

Naprawa lodówek – koszty

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo stwierdzić, zależą od typu usterki. Inną stawkę uiścimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za naprawę sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, iż są to urządzenia przemysłowe, ceny naprawy mogą być wyższe. Zazwyczaj jednak cena serwisu najczęstszych awarii jest zdecydowanie niższa niż kupno nowego sprzętu.