Usługi Wszystko o zdrowiu

Mikropigmentacja – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Na microclinic.pl odnajdziesz więcej szczegółów o mikropigmentacji we Wrocławiu.

Z pewnością przeglądając oferty gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W powszechnym przekonaniu mikropigmentacja to jedynie rzadziej używane określenie na modny wśród kobiet makijaż permanentny. Jednak wykonanie trwałego makijażu to tylko jedna z metod użycia tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się też w medycynie.

Mikropigmentacja – maskowanie oznak łysienia oraz bielactwa

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, którą wybierają z reguły kobiety chcące zaoszczędzić czas poświęcany codzienne na nakładanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą się każdego dnia prezentować. Istnieje jednak także mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, wywiera ogromne oddziaływanie na psychikę osoby, która się jej podejmuje. Od kilku lat niesłychanie popularne jest wykorzystanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych, na który ze względów finansowych nie może zdecydować się sporo osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga też zwiększyć stopień zadowolenia z własnego ciała – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne optyczne odtworzenie brodawki sutka, jak również tuszowanie bielactwa i blizn.

Mikropigmentacja włosów to procedura zbliżona do tatuażu

Na pozór mikropigmentacja wygląda jak typowy proces wykonania tatuażu. Linergista albo linergistka, bo tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację, specjalistycznym aparatem nakłuwa naskórek i tym sposobem wprowadza w niego barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy rezultat nie jest permanentny i utrzymuje się około roku. Skąd bierze się ta różnica? Podczas mikropigmentacji barwnik wprowadzany jest w płytsze warstwy skóry, natomiast w procesie tradycyjnego tatuażu wprowadza się go głębiej. W konsekwencji wraz ze złuszczaniem się naskórka z czasem barwnik stopniowo zanika. W związku z tym jeśli celem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe ukrywanie przerzedzonych włosów lub łysiny, musi ona wiedzieć, iż wymagane będzie cykliczne powtarzanie zabiegu w minimum rocznych odstępach.

Adres firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]