Usługi Wszystko o zdrowiu

Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Nie wszystkie choroby jamy ustnej możemy wyeliminować tradycyjnymi sposobami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w przypadku konieczności umieszczenia implantów czy mostów, znacznych ubytków uzębienia, uszkodzeń dziąseł oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju nowotwory lub narośle. Które metody są jednak stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty udać się, by leczenie było były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Chirurg stomatolog – terapia

Niewątpliwie najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, wymagających nacięcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych ubytków lub pacjentów po wypadkach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?

Jak łatwo stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych problemów. Dobrze więc napisać parę słów o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie niewątpliwie to, aby stosował on wyłącznie innowacyjne akcesoria oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Spore znaczenie ma także nastrój w gabinecie i podejście stomatologa do chorych – dużo mówią nam na ten temat komentarze dotychczasowych klientów, a te wyszukamy między innymi w internecie lub w gronie przyjaciół.