Usługi

Kto może wykonywać badania wysokościowe?

Zajrzyj w to miejsce jeżeli potrzebujesz zlecić badania wysokościowe Bielsko

Psycholog to osoba, o której mnóstwo osób nie ma za dobrego zdania. Bardzo dużo z nas sądzi, że zajmuje się wyłącznie poznawaniem relacji swoich pacjentów z otoczeniem. Tymczasem okazuje się, że wiedza psychologa stanowi wielką pomoc przy określaniu zdolności do wykonywania pewnych zawodów. I tak, badania psychologiczne przeprowadzane są między innymi w stosunku do osób zamierzających pracować na wysokościach.

Badania wysokościowe: co obejmują?

Badania wysokościowe tak naprawdę wcale nie różnią się od tych, jakim poddawani są kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawę stanowią testy osobowościowe, temperamentalne, inteligencji. Ich znaczącym rozszerzeniem są testy aparaturowe, z pomocą których można ocenić między innymi zdolność do koncentracji uwagi oraz szybkość reakcji. Z pomocą testów aparaturowych jesteśmy w stanie ocenić czy badana osoba w wystarczający szybki sposób zareaguje na to, co będzie miało miejsce w czasie pracy. Do przeprowadzania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak wirometr, aparat krzyżowy oraz stereometr. To proste urządzenia, które dostarczają wielu informacji na temat osoby badanej. Badania wysokościowe psychologiczne zawsze obejmują także wywiad psychologiczny. W trakcie wywiadu osoba badana powinna być z psychologiem naprawdę szczera. Omijanie pewnych informacji nikomu nie pomoże.

Badania wysokościowe – kto je wykonuje?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Uprawnionymi do ich wykonywania są ci specjaliści, którzy ukończyli studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni tak umiejętności, jak i wiedzę do wykonywania tego typu badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Należy tylko pamiętać o zabraniu ze sobą okularów, jeśli o konieczności ich używania zdecydował okulista.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]