Usługi Usługi branży budowlanej

Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Sporo śmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu przede wszystkim o te, które produkowane są w toku wszelkiego typu prac budowlanych i ogrodowych, opróżniania strychu bądź piwnicy oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który z oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Szukając kontenera, warto skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone w czasie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, jak również skute płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, jak Kraków czy Gdańsk, ale również w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Kontener musi zostać napełniony w ustalonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do utylizacji.