Usługi

Kiedy poprosić o pomoc detektywa?

Usługi detektywów są coraz popularniejsze. Postanawiamy o ich wynajęciu nie tylko w wypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się pomocne też dla przedsiębiorców – pozwalają np. sprawdzić czy zatrudniony będący na L-4 naprawdę jest niezdolny do pracy albo czy informacje zawarte przez niego w zgłoszeniu o pracę są prawdziwe. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie umiejętności powinien posiadać detektyw i w rozwiązaniu jakich spraw może nam pomóc.

Detektyw – wymagania

Nie każdy może wykonywać pracę prywatnego detektywa. Aby legalnie działać w tym zawodzie, należy dysponować stosowną licencją, która przyznawana jest po zaliczeniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, że osoby podchodzące do testu muszą też spełnić uprzednio wskazane wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa jednego z krajów należących Unii Europejskiej, świadectwa o nieposzlakowanej opinii wydanego przez komendanta miejskiego lub powiatowego Policji i minimum średniego wykształcenia. Warunkiem jest także niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą mieć ukończone 21 lat.

W jakich przypadkach szukać pomocy detektywa?

Większość zleceń, które realizują detektywi dotyczy wszelkiego rodzaju spraw rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zwrócić się między innymi kiedy mamy podejrzenie, że nasz małżonek jest niewierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic dziecka odpowiednio sprawuje nad nim opiekę. Prywatny detektyw pomoże nam również ustalić faktyczną wysokość dochodów byłego partnera, co okaże się bardzo przydatne w przypadku spraw mających ustalić wysokość zasądzonych alimentów.