Usługi

Jak przygotować chrzciny dziecka?

Aktualna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie znajduje się pod tym linkiem.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym wielkim rodzinnym wydarzeniem związanym z ich nowo narodzoną pociechą, wobec tego dbają o to, żeby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, w szczególności jeśli na imprezę zaprasza się sporą grupę krewnych oraz znajomych. Tutaj znajdziesz garść wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Organizacja chrztu – poproś gości o konfirmację swojego uczestnictwa

Kiedyś chrzciny miały miejsce zaraz po urodzeniu malucha, nierzadko wręcz tego samego dnia, ze względu na dużą śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzciny zamieniły się w ważne wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, tym samym są organizowane na ogół 7-8 miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na wnikliwe przemyślenie najważniejszych aspektów tego wydarzenia, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Umawiając z parafią dzień chrztu trzeba wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, a także zamówienie dla nich obiadu i noclegu, o ile będą podróżować do nas z dalekich miast. W rozesłanych zaproszeniach polecamy umieścić prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest niezbędne do wyliczenia ile osób finalnie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się również zawiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina zwykle stawia na zabawki, aczkolwiek rodzicom przydadzą się dużo bardziej praktyczne prezenty, jak chociażby fotelik do auta, zestaw ubrań czy kołderka dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze dekadę temu chrzciny organizowano na ogół w domu rodziców malucha, z tej przyczyny nie każdy obecny podczas obrzędu w kościele był gościem odświętnego poczęstunku. Teraz wspólny obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców to już standard. Przeglądając propozycje lokali, w których można zorganizować chrzciny, szukaj tych, które nie tylko użyczą udekorowane pomieszczenia, ale także kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu pasujące do charakteru imprezy i który zagwarantuje umiejętną obsługę zaproszonych. Jeżeli sakrament ma mieć miejsce w ciepły miesiąc, radzimy wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina czy fotograf zrobi przepiękne zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast ślęczeć przy stoliku mogą szaleć na dworze. Znaczący jest również taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca obiadu nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do domu lub zarezerwowanego hotelu.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]