Usługi Wszystko o zdrowiu

Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębów to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a o ile odpowiednio o nie zadbamy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z czego wytwarza się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, że implant zęba to jedynie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się dużą trwałością. Jego ogromnym atutem jest też to, iż nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego używanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie materiałów, z których wykonywane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną porcelanową, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a prócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.