Usługi Wszystko o zdrowiu

Implant zęba – jak przebiega zabieg jego wszczepienia?

Implanty zębowe to najlepsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i gdy brak nam pojedynczych zębów. Ich głównymi zaletami są naturalny wygląd oraz względnie łatwa pielęgnacja – implant wraz z ceramiczną koronąwygląda zupełnie jak naturalny ząb. Ich założenie jest też mniej dotkliwe dla pacjenta niż założenie pełnej protezy czy mostu – nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ów zabieg i jakie kroki należy przed nim podjąć.

Implanty stomatologiczne – fazy terapii

Zabieg wszczepienia implantów zębów rozpoczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Równie istotne jest też właściwe nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. W następnej kolejności dentysta wykonuje nacięcie dziąsła. Pozwala to na dotarcie do tkanki kostnej i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu korzysta się z technik piezochirurgii oraz specjalnie dobranych wierteł. To najtrudniejszy etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego biegłości i wyczucia. Dokładność istotna jest też przy wszczepieniu implantu zębowego w łoże. Kiedy ten będzie na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a lęk przed odczuciem bólu

Myśl o wszczepieniu implantu zęba budzi u wielu osób strach przed potencjalnym silnym bólem doświadczanym w czasie zabiegu i bezpośrednio po nim. Na szczęście lęk ten jest całkowicie bezpodstawny. Obecnie implantologia korzysta z niezmiernie skutecznych leków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie czuli na odczuwanie bólu mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które zupełnie wyeliminuje problem stresu przed leczeniem stomatologicznym.