Kwas askorbinowy to bardzo cenny składnik, który aktywnie przyczynia się do zwalczania chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Od lat 50. znajduje jednak szersze zastosowanie – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Sprawdźmy zatem jak działają dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – wyjątkowo duże stężenie
Witamina C jest składnikiem niezbędnym do życia człowieka. Samodzielnie nie potrafimy jej wygenerować, dlatego musimy pobierać jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu sprawdza wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie groźniejszych schorzeń – chorób reumatycznych, arytmii oraz wielu innych. Naukowcy badają zwłaszcza oddziaływanie witaminy C na unicestwienie komórek kancerogennych – niektóre doświadczenia starają się dowieźć, że zastosowanie wlewów witaminy C może zapewnić o wiele lepsze rezultaty leczenia. Wprowadzenie sporych porcji kwasu askorbinowego do ciała człowieka to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Terapia od 20 gramów może pomóc pokonać szereg groźnych chorób.
Wlewy witaminy C – uzupełnienie tradycyjnych terapii
Sposób podawania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, niweluje ryzyko pojawienia się efektów ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku standardowych metod (np. suplementów). Wyniki mogą być znakomite – cukrzyca cofnie się i poprawi się wydolność organizmu. To lekarz decyduje o kierunku leczenia i ustala stężenie, ale żeby zobaczyć ostateczne efekty, leczenie musi potrwać około 4 tygodni.