Bezpieczeństwo i ochrona Strony internetowe Usługi

Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

Sprawdź, komu zlecić usuwanie infekcji WordPress.

WordPress stał się w minionych latach tak wziętym CMS-em, iż ilość witryn i sklepówinternetowych tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony oparte na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zawirusowania witryny, niezbędne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Logowanie na stronę jest zablokowane? Treści zmieniły się bez Twojej wiedzy? Na witrynie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może witryna internetowa rozsyła spam? To zaledwie kilka z częstych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takiej sytuacji nieodzowne jest szybka reakcja, aby znaleźć źródło infekcji, a następnie przywrócić witrynę do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerskich należy zlecić specom od tego rodzaju działań, ponieważ usuwanie infekcji z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które na co dzień parają się tylko tworzeniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie.

Czyszczenie malware WordPress – wnikliwy przegląd plików i baz danych strony

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą gruntowne sprawdzenie baz danych i plików strony. Weryfikują pliki htaccess i wp-config, a także kod zastosowanych na stronie wtyczek i szablonów. W procesie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, redukujące ryzyko następnych infekcji. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie mogło spowodować dodanie strony do spisu zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa eksperci mogą podjąć również wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Regularne aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niezwykle istotne, gdyż likwidacja wszelkich następstw ataku hakerskiego nie daje pewności, iż taka sytuacja nie powtórzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]