Usługi

Catering świąteczny – tradycyjne wigilijne potrawy na stole

Zleć catering świąteczny w Krakowie.

Ostatni tydzień roku to okres, który spędzamy na ogół z bliskimi, ale imprezy świąteczne odbywają się też w firmach. Nieraz personel firmy organizuje je sam, własnoręcznie przygotowując bożonarodzeniowe smakołyki, jednakże w większych przedsiębiorstwach ten model działania często nie jest wydajny. Aby więc ułatwić sobie kwestię planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, tych w niewielkim gronie, jak i tych dużych, warto skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Tradycyjne świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Naturalnie na bożonarodzeniowym stole muszą pojawić się typowe świąteczne przysmaki. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupiący filet z karpia albo pstrąga, jak również staropolskie zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, ewentualnie także zupa grzybowa. Na talerzach nie powinno zabraknąć też pierogów z grzybami i kapustą, które z reguły spożywane są wraz z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, np. bez sałatki śledziowej bądź ryby po grecku. Powinno się także zadbać o pyszny specjał na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy kutię z miodem, makowiec lub lekki sernik.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Organizację świątecznego spotkania w firmie trzeba rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć dzień wydarzenia i dostosować go do planów urlopów zatrudnionych. Umożliwia to dokładne obliczenie potencjalnej liczby gości uroczystości, a w rezultacie pomoże zamówić właściwą liczbę porcji. Dobrze jest skonsultować z zatrudnionymi menu i wspólnie zamówić te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Istotne jest także to, by mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które znajdują się w cieście, bądź są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają ryb i mięsa. Dla tych osób należy zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne zbierają zamówienia przez większą cześć grudnia, ale nie powinno się robić tego w ostatniej chwili.

Adres firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]