Finanse, rachunkowość Usługi

Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Zajrzyj tutaj, aby uzyskać kompetentną pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zwykle źródłem sporych problemów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę ds. księgowości na stałe, a ich szefowie nie zawsze są gotowi sumiennie pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Jeśli powierzymy budżet firmy ekspertom od księgowości, otrzymamy pewność, że skutkiem potencjalnych kontroli prowadzonych przez US nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu oraz funduszy – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy również wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Dziś nie ma już konieczności często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym komunikując się przez e-mail.

O czym pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie jego cenami – podejrzanie niskie ceny usług zazwyczaj oznaczają ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy zdobyli stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]