Usługi

Audyt logistyczny – dowiedz się jak poprawić pracę magazynu

Projekt infrastruktury, opracowanie systemu informatycznego, koszty eksploatacji, efektywność pracy czy usprawnienie dostaw – to tylko niektóre z obszarów działania magazynu, mogące generować ogromne problemy. Ich rozwiązanie wymaga nierzadko znacznej reorganizacji pracy magazynu oraz zastosowania nowoczesnych technologii. Znalezienie najlepszych rozwiązań nie jest jednak łatwe. Stawka jest wysoka, ponieważ zmiany, które poprawią pracę magazynu wymagają sporych inwestycji. Planując je, zaleca się więc skorzystać z profesjonalnej pomocy, którą zapewni doradztwo logistyczne.

Jak przebiega audyt magazynu?

Żeby dowiedzieć się, które aspekty pracy magazynu wymagają poprawy, niezbędna jest przeprowadzona przez specjalistę analiza logistyczna. W jej ramach audytor obserwuje, jak przebiegają poszczególne procesy logistyczne i czy infrastruktura magazynu jest prawidłowo wykorzystana. Gdy problemy zostaną zdiagnozowane, rekomenduje zastosowanie technologii, które przyczynią się do ich rozwiązania – np.
wymianę regałów, udoskonalenie transportu towarów wewnątrz magazynu lub instalację nowego systemu informatycznego.

Doradztwo logistyczne – plusy

Audyt magazynu kończy się przygotowaniem raportu, który przedstawia się klientowi. kierujący magazynem może wprowadzić system regałów mobilnych (pozwalających na skuteczniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni) lub inne elementy automatyki magazynowej, dokonać zmiany rozmieszczenia towarów, a także zmodyfikować procedury wysyłki i przyjęcia towarów. Doradztwo logistyczne umożliwia ponadto na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań IT, ułatwiających nie tylko prowadzenie ewidencji towarów, ale też pozwalających na efektywne zarządzanie personelem hali i infrastrukturą.