Usługi branży budowlanej Zakupy

Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna

Tu kupisz środki do pielęgnacji podłóg drewnianych

Środki do impregnacji drewna to preparaty używane zarówno do mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu należy ochronić nimi drewniane meble?

Środki do pielęgnacji drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał nadający wnętrzu przytulnego charakteru. To surowiec często używany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (podłogi, balustrady, okładziny na schody). Dostępne na rynku środki do konserwacji drewna chronią surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową oraz mnóstwo innych elementów. Z kolei preparaty stosowane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im piękny połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, że podłoga jest znacznie bardziej odporna na eksploatację i zniszczenia. Warto niemniej jednak pamiętać, iż drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]