Usługi branży budowlanej

Zalety wynajmu szalunków

Zajrzyj tutaj jeśli jesteś zainteresowany szalunki stemple

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, w którą wylewany jest beton – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, ale spotyka się także konstrukcje wykonane ze stali, a czasem nawet tworzyw syntetycznych. Pozostałymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na duże koszty nie zawsze firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą bowiem po prostu je wypożyczyć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

W jakich przypadkach postawić na wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla firm często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, warto sprawdzić zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może powodować pokaźne wydatki.

Jaka firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na usługi ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, iż szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie również obsługa kontrahenta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest czas startu robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast wejść do internetu i sprawdzić, co o ofercie danego przedsiębiorstwa piszą poprzedni klienci.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]