Usługi branży budowlanej

Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Chcesz kupić ściągi szalunkowe? Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, nakrętki, rurki dystansowe, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać właściwy odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają zachowanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i są do nabycia w przystępnych cenach.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]