Usługi branży budowlanej Zakupy

Rolety i akcesoria – sklep internetowy z roletami

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przywykli do przesłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, lecz również pozwala to regulować ilość światła wpadających do mieszkania. Najczęściej do zakrywania okien używamy firanek i zasłon, ale w ostatnich kilkunastu latach coraz częściej decydujemy się na rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie rolety wewnętrzne dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych czy okiennych. W wielu z nich zakupimy również wszystkie potrzebne akcesoria, takie jak kółka z żabkami, wsporniki sufitowe i ścienne, rozety czy karnisze metalowe. W jednym miejscu możemy skompletować cały zestaw konieczny do instalacji rolet. Natomiast to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, ale nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich dość łatwo osiada kurz, gdyż robione są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania posłużą rolety dzień i noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, biurze, salonie, a także w łazience. Te rolety mają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z materiału, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na zamówienie – na co zwracać uwagę

Nasze okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i często okazuje się, że rolety o wymiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, by dobrze zmierzyć rozmiar okien, gdyż źle dobrane rolety nie spełnią swojego zadania, do tego będą mało estetyczne. Jeśli więc nie mamy doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonaliście.