Usługi branży budowlanej

Przewaga okien drewnianych nad innymi wyrobami

Więcej szczegółów o okna drewniane producent uzyskasz tu

Okna drewniane najczęściej preferowane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich odporność. Ten ekologiczny materiał daje piękny wygląd, który nie zmienia się przez długie lata. Nie tylko jednak piękno jest wielką zaletą tego typu produktów. Jakie są pozostałe powody, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich koszt jest czasem wyższy aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – wysokie walory estetyczne

Każdy fan drewnianych przedmiotów, szczególnie tych mających związek z urządzaniem wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który tworzy drewno. Można też decydować się na różne gatunki drewna, które miewają przeróżny wygląd, barwę czy rozmaitą fakturę, co stwarza duże możliwości wyboru oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też bardzo ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być zatem doskonałym produktem do wytwarzania rozmaitych elementów aranżacyjnych.

Dodatkowe istotne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał daje różnorakie możliwości jeśli idzie o wykonywanie okien. Przybierają one rozmaity wygląd i styl. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, wykonując wyjątkowe formy. Jedynie drewno nadaje się do restaurowania zabytkowych budowli, znakomicie sprawdza się także w domach osób cierpiących na alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobrze wpływa na samopoczucie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów trzeba jeszcze dopisać to, iż istnieje dużo dobrych metod wydłużania żywotności drewnianych okien, jak również to, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest dość łatwy i nie szkodzi środowisku. Zalety te powodują, iż okna z drewna są lepsze niż okna wykonywane z PCV czy plastiku.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]