Usługi branży budowlanej Zakupy

Płytka klinkierowa – do domów w stylu nowoczesnym i klasycznym

Elewacja domu jest niezwykle istotna z co najmniej 2 pobudek. Przede wszystkim – ochrania konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i skrajnymi temperaturami. Po drugie natomiast znacząco wpływa na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu unikalnego charakteru. A to najlepszy powód, by wybór materiału na elewację dobrze przeanalizować by wybrać najlepszą opcję. W szczególności godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu warto się na nią zdecydować?

Zalety klinkierowej płytki elewacyjnej

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny wyróżniają się głównie doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Następna zaleta płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najtrudniejszych warunkach. Warto pamiętać też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale wyglądają, a różnorodność oferowanych w sklepach deseni pozwala dobrać właściwy model do nowoczesnych i wiekowych domów. To dlatego płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane we współczesnym budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

Na rynku dostępne są 2 rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wytwarzane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wytwarzane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, wykorzystuje się zwykle w nowoczesnym budownictwie.