Usługi branży budowlanej Zakupy

Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Dowiedz się, gdzie zamówić systemy rynnowe

Systemy dachowe tworzy wiele modułów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej zalegania. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zręczności – tak samo jak montaż rynien. Co zatem winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich elementów się składa?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do odpływu.

Rynny plastikowe, PCV albo metalowe – które kupić?

W asortymencie hurtowników dostępne są orynnowanie dachu wyprodukowane z różnych surowców – m. in z metalu lub PCV. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku i tego, w jakim stopniu jest on narażony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien trzeba zatem skonsultować z fachowcem.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08