Usługi branży budowlanej

Okna skrzynkowe znów popularne

Chcesz zamówić okna skrzynkowe drewniane? Wejdź na www.oknostol.com.pl.

Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z wiekowymi budynkami. Nierzadko zauważyć je możemy w starych kamienicach, starych chałupach lub pałacach. Obecnie są one wytwarzane zwłaszcza z myślą o założeniu w tego rodzaju, gdyż użycie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy jednak zauważyć, że z uwagi na ich walory estetyczne coraz częściej zakładane są także we współczesnych budynkach. Tym bardziej, że obecne wersje są tak samo wydajne, co okna wyprodukowane starymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich surowców są produkowane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Składają się one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to swego rodzaju izolacja, która chroni pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach nierzadko dzielone są na czworo części – dwa górne, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i niegdyś służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa najlepiej zda egzamin w budynkach wzniesionych przed laty – na przykład domach drewnianych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe rodzaje, powinny być wyprodukowane z właściwego drewna. Dotychczas najchętniej wybierano sosnę i modrzew, jednak od niedawna ich twórcy wykorzystują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti są bowiem dużo bardziej odporne na działanie wilgoci, powietrza i skrajnych upałów.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]