Usługi branży budowlanej Zakupy

Kontenery na odpady – dla firm usługowych i budowlanych

Poszukujesz kontenera KP 7? Sprawdź https://ekombud.pl/kontenery-rolkowe/

Nie wszystkie odpady mogą być wyrzucane do koszy na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to głównie tych, które powstają podczas różnych remontów i prac budowlanych, a także odrzutów industrialnych. Muszą one zostać odwiezione do wskazanego punktu zbiórki selektywnej, gdzie będą zutylizowane zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednak wyniknąć trudności powiązane z przechowywaniem i przewozem śmieci. Aby ich uniknąć, należy wyposażyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – typy

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przeznaczone do składowania i przewozu opakowań, starych mebli, gruzu i podobnych odpadów. Poza tym w użyciu są również kontenery uszczelniane, które doskonale sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są również niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak trociny, granulaty czy wióry metalowe. Ich załadunek ułatwia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najmniej problematyczne do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla jakich podmiotów?

Adresatami oferty producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze firmy. Wśród nich można znaleźć m.in. firmy sprzątające oraz parające się opróżnianiem piwnic i strychów, przedsiębiorstwa budowlane, jak również wszelkiego rodzaju zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się podmioty oferujące usługi wywozu gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Użyczają je one swoim klientom, a po zapełnieniu odwożą do punktu legalnego ich magazynowania bądź recyklingu.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]