Usługi branży budowlanej Zakupy

Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Jeśli chcesz zamówić kontener na gruz, zobacz tu

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak sporo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również rozebrane elementy stolarki otworowej – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci większych gabarytów

W przypadku ładunków o większych rozmiarach niebędących odpadami lub potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są najczęściej dla firm transportowych oraz magazynów.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]