Usługi branży budowlanej

Kiedy sięga się po szalunki?

Chcesz kupić produkty Peri? Kliknij tutaj

Szalunki to to konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą w przeważającej liczbie przypadków robi się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna cechującego się gorszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego rodzaju postępowanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo właśnie tak również nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje oczekiwaną formę. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Dzięki szalunkom można również solidnie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje wypełniony solidnie dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zastygnie. Na ogół niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są na przykład w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Cechują się więc bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są także specjalne podpory oraz dźwigary. Często zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. Wówczas wyjściem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym szalunków oraz sklejki.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]