kątowniki nierdzewne
Usługi branży budowlanej

Kątowniki nierdzewne – do czego używać

Kątowniki są stawiane wśród najistotniejszych wyrobów metalurgicznych. Znajdują wiele zastosowań – spotyka się je na placach budów, podczas remontów lub w warsztatach entuzjastów majsterkowania. Żeby jednak spełniły nasze oczekiwania, muszą być solidne i stosunkowo lekkie. Te parametry sprawiają, że budowla złożona z kątowników będzie stabilna i bez trudu wytrzyma wszystkie wstrząsy. Jak zatem rozpoznać, czy konkretny produkt będzie właściwy? Gdzie można ich użyć?

Wytrzymałe kątowniki nierdzewne

Najbardziej cenionym surowcem do produkcji kątowników jest stal nierdzewna. Czemu warto stosować akurat kątowniki nierdzewne? Przede wszystkim ze względu na wytrzymałość charakteryzującą ten metal – posłużą więcej od części wykonanych z pozostałych stali. Dzieje się z tego powodu, że nie rdzewieją, zatem nawet po latach zachowują swoje parametry. Kątowniki nierdzewne cechują się również małą rozszerzalnością termiczną, co zwiększa komfort ich używania podczas upałów lub chłodów.

Gdzie stosuje się kątowniki nierdzewne?

Kątowniki nierdzewne są naprawdę użyteczne. Wykorzystuje się je w budownictwie, gdzie stanowią najważniejszy element drzwi i barierek. Profile i kątowniki nierdzewne są także wykorzystywane do produkcji konstrukcji elewacyjnych. Oprócz tego z uwagi na fakt, że są wytrzymałe, wykorzystuje się je przy budowaniu estrad oraz wież, a poza tym konstrukcji dużych namiotów. Specjalne kątowniki możemy także wykorzystać do montażu półek – przeznaczone do tego produkty nierzadko mają interesujące dekoracje.

Adres firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]