Usługi branży budowlanej

Jakie baseny kąpielowe i akcesoria do nich są dostępne?

Jeśli chcesz kupić baseny, skieruj się tutaj

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna wygoda, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na najprostsze rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Efektownie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia także ogród bądź halę basenową. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Tego rodzaju dodatków jest jednak dużo więcej – jedne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Adres firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]