Usługi branży budowlanej

Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Więcej o domach z drewna Kraków na domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze kilkanaście lat temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby takiego typu budynek ocieplić. Nie jest używana także papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór bądź sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię oraz osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]