Usługi branży budowlanej

Budowa domów drewnianych – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka

Zamów budowę domów drewnianych.

Mnóstwo osób marzy o posiadaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie dominowały domy mające kształt popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się też ogromnymi stratami energii. Obecnie wygląda to zupełnie inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy drewniane to aktualnie doskonały przykład na to, jak efektywnie można łączyć tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda lub balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią stosują również inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można na ogół w jednym regionie naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której położone jest malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najlepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że dom będzie wyglądał świetnie, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]