Nauka Tematyka żywnościowa

Odważ się na więcej w kuchni – food pairing

Po więcej informacji o food pairing skieruj się w to miejsce.

Pomimo, iż przywykliśmy do sztampowych połączeń aromatów, nie oznacza to, iż parowanie ze sobą produktów, które na pierwszy rzut oka wcale się wykluczają, nie może dać ciekawych i, co najważniejsze, smakowitych efektów. Uświadamiamy sobie to raz za razem. Największe oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało z pewnością otwarcie się na odmienne tradycje kulinarne oraz pojawienie się w sprzedaży nieobecnych dotąd w Polsce produktów spożywczych. Dzięki temu chociażby zestawienie egzotycznych owoców z mięsem rzadko już szokuje. Osoby, które zagustowały w takich wyjątkowych fuzjach aromatów częstokroć zaczynają swoje próby i na własną rękę poszukują coraz to bardziej niezwykłych kombinacji. Żeby te jednakże dały wyczekiwane efekty, trzeba wpierw zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – mieszanie smaków w nietuzinkową, lecz harmonijną całość

Chcąc, aby nasze kulinarne eksploracje istotnie okazały się przyczyną ekscytacji i umożliwiały odnalezienie nowych smakowych przyjemności, trzeba działać zgodnie z normami przyjętymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są wyłącznie instrukcjami, o których trzeba pamiętać, by aromaty wiążą się w zgodną, chociaż niezwykłą całość. Dobrze zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak nazywa się się sztukę łączenia ze sobą smaków, które w ogólnym mniemaniu uważane są za zupełnie ze sobą niewspółgrające. Wszelkie zasady food pairingu są jednak wnikliwie przemyślane, a u ich podstaw leży głęboka wiedza z obszaru biochemii, dotyczącą przede wszystkim obecności danych składników w używanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o posiłkach, lecz również o napojach (w tym alkoholowych).

Food pairing szkolenie wyłącznie z doświadczonym szefem kuchni

Food pairing wymaga wyczucia oraz bujnej fantazji, aczkolwiek to nie one będą najistotniejsze. O wiele bardziej liczy się znajomość ilości konkretnych substancji w komponentach potraw, jak również tego, jak łączą się one z innymi składnikami. Toteż świetnym posunięciem będzie uczestnictwo w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez profesjonalnego szefa kuchni – przede wszystkim dlatego, że podzielenie się niezbędną wiedzą trwa na ogół kilkanaście godzin.

Adres firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]