Nauka Tematyka żywnościowa

Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Warsztaty kulinarne dla dzieci - więcej o ofercie na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/

Dzieci lubią brać udział w kuchni – przystrajać ciasta czy wybierać i przynosić składniki. Pragniesz wykorzystać zapał kulinarny Twojej pociechy? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czy warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział pociechy w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. Podczas kursu dzieci uczą się samodzielności i kształtują swoją pomysłowość i co jest niezmiernie ważne – zyskują pożyteczne umiejętności. A w tym samym czasie świetnie się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, dobieranie i mieszanie ingredientów oraz ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów – to wszystko powoduje, że maluchy z entuzjazmem gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają także zasady, jakich należy przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach biorą udział również rodzice, jest to więc znakomita sposobność do spędzenia wspólnie czasu z potomkiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem degustować to, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – także dla niepokornych pociech

Spotkania odbywają się w Krakowie i trwają 3 godziny. W czasie warsztatów dzieci przyrządzają deser oraz danie główne. Mali wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – ugotować smaczny makaron na słodko bądź słono, czy też spróbować swoich sił w pieczeniu udekorowanej świeżymi składnikami, pachnącej tradycyjnej pizzy. W czasie warsztatów grupa przygotowuje także pyszną deser – mus z lodami truskawkowymi oraz kruchym ciastem. Lekcja poprzez zabawę to znakomita metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ukochanych dań niesie dzieciakom moc szczęścia. Nawet bardzo niesforne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w przystrajaniu deseru lub przyrządzaniu smakowitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z dziećmi.

Adres firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]