Strony internetowe

Garnitur czy smoking? Co warto wiedzieć o męskiej modzie ślubnej

Ceremonia ślubna to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego nowożeńcy zwracają ogromną wagę do oprawy uroczystości. Ważną kwestią jest ubiór – nie tylko panna młoda, ale także pan młody powinien wyglądać modnie i elegancko. Męska moda weselna ma wiele twarzy.
Mężczyźni nie są obecnie skazani na jeden rodzaj garnituru, a moda męska ślubna ulega podobnym przemianom, co kobieca. Klasyczny strój z pewnością odda podniosłość chwili, lecz często wzbogaca się go folkowymi bądź graficznymi elementami. Warto pamiętać, że frak czy garnitur powinien pasować do osobowości pana młodego, aby nie czuł się on w nim nieswojo.

Moda męska na ślub – współczesne trendy

Spodnie garniturowe, marynarka, koszula, krawat… nawet najprostszy strój pana młodego zawiera wiele elementów. Jednym z nich, który ostatnimi czasy wraca do łask i ślubna moda męska nie mogłaby się obecnie bez niego obyć, jest kamizelka. Modna kamizelka nawiązuje do dawnej elegancji, lecz może kontrastować kolorem z tkaniną garnituru. Jeśli chodzi o garnitur, do mody wracają zestawy w kratę, nawiązujące do stylu retro, lecz z tej inspiracji czerpie cała moda męska. Wesele w klimacie rustykalnym lub boho będzie idealną okazją na pokazanie się w garniturze w kratę. Kolejnym modnym dodatkiem są szelki – czarne lub brązowe wyglądają bardzo elegancko.

Moda ślubna męska – gdzie szukać inspiracji?

Wybór elementów stroju ślubnego może wydawać się skomplikowanym zadaniem, lecz z pomocą przychodzą strony internetowe w całości poświęcone organizacji ślubu i wesela, ukazujące najnowsze trendy oraz pełne rad dla przyszłych małżonków. Ślubna moda męska zajmuje znaczną część wspomnianych portali.