Podróże i turystyka Sport

Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Wyprawy - ta niezwykła oferta Cię pozytywnie zaskoczy

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nic zatem dziwnego, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane trudności mogą okazać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne kierunki podróży

Silnym zainteresowaniem wśród miłośników wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty większość miłośników gór nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]