Podróże i turystyka Sport

Wyprawy górskie – sposób na niezapomniane wakacje

Poszukujesz dobrej oferty wypraw w góry? Nie czekaj! Skieruj się na ten link

Coraz więcej osób spędza swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak przestaje im to wystarczać. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem są wycieczki w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty położone w oddalonych od Polski miejscach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Dzisiaj przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale także najwyższe góry Afryki, Azji oraz Meksyku. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji dużo usprawnia, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Niezbędna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać wielogodzinną wyprawę z bardzo ciężkim, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z odpowiednim do warunków klimatycznych ubiorem oraz dobrej jakości sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się określonej praktyki w zbliżonych do tego rodzaju wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w zespole, którego członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to warunki, które powinno się bezwzględnie spełniać. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma więc zdolność pracy w grupie. Podczas wyprawy górskiej niezbędne jest pełne dostosowanie się do poleceń wydawanych przez lidera grupy.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]