Podróże i turystyka Sport

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Co trzeba wiedzieć o Kilimandżaro wyprawa?

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie dużej części podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Silnych przeżyć bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Globtroterów wabią w głównej mierze możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, znikające już lodowce, jak również niepowtarzalne widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymusza właściwą preparację – ze względu na ogromną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienna pogoda powoduje, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów znaczne wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto także zaopatrzyć się w leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni także należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających owady oraz nakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]