Podróże i turystyka Sport

Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Trekkingi - ta niezwykła oferta wszystkich pozytywnie zaskoczy

Wycieczki w góry mają różne postaci. Od nieśpiesznych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze marsze po trasach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże w zamian za niejednokrotnie ogromny wysiłek otrzymujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dobierz stosowny stopień trudności do swoich zdolności

Poziom trudności jest zależny od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej kondycji i co najmniej elementarnej praktyki w górach – np. w Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla jednostek ze znakomitą kondycją, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków obozowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe góry Europy, ogromnym powodzeniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, a także Karpaty Wschodnie. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]