Podróże i turystyka Sport

Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/ odnajdziesz korzystną ofertę trekkingów

Chodzenie po wysokich szczytach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są zazwyczaj specjalistyczne kwalifikacje – w różnych górach poprowadzono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeśli rzecz jasna posiada właściwe narzędzia, tj. kijki zapewniające przyczepność na nierównych nawierzchniach oraz buty z przyczepną podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się też obecność dobrego instruktora, który powie, jak używać opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on niezbędny? W jakich górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co jest potrzebne?

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w bardzo technicznym obszarze, co sprawia, że niezbędne stają się sprzęty ułatwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, bo zapewnią stabilizację nawet na ośnieżonych szlakach – a na wysokich górach spotkać je można również latem. Na wysokich podejściach pomocny okazuje się również czekan. Do obsługi obu narzędzi niezbędne są specjalistyczne umiejętności – z tego względu niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, bo ten powie nam, jak bez ryzyka przejść szlak.

Najchętniej wybierane miejsca na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej interesujących szczytów na świecie, a te zazwyczaj okazują się niedostępne dla większości gości. Najchętniej organizowane są w wysokich górach – polscy turyści chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także do Włoch oraz na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mają szansę natomiast udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam m. in. u podnóża Everestu oraz Annapurny.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]