Hobby i rozrywka Sport

Szkoła tenisa dla dzieci

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą tenisa dla dzieci Kraków? Nie czekaj! Skieruj się na https://teniskrakow.pl/treningi/

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak nie wszystkie dzieci lubią wysiłek fizyczny. Warto pomyśleć nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i być może wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest właściwy sprzęt. Są to m.in. mini siatki, rakiety i piłki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną kształtowania charakteru, samodzielności, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa aktywność fizyczna, ale do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest strój do tenisa, obuwie sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej dylematów. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią dobór właściwej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta posiada ważne cechy oraz właściwości i to na ich podstawie dopasowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są nieduże. Często zdarza się, że dorośli kupują swoim dzieciom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Bardzo istotna jest kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki zmieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Kiedy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu pociechy.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na zajęcia tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała okazja do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych stylów gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje świetną atmosferę oraz mobilizującą rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Adres firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]