Podróże i turystyka Sport

Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Więcej w temacie trekkingi Himalaje na www.exploruj.pl/gora/himalaje/

Himalaje wraz z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to sporo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić też o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią arenę zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Źródłem kłopotów bywa też samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w te góry. Dodatkowym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Shishapangmy lub Everestu

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach albo Karakorum w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo często przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Manaslu. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]