Hobby i rozrywka Sport

Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Relaks na rzekach kojarzy nam się najczęściej ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróżowania, który jest w Polsce popularny od ponad 100 lat i w dalszym ciągu znajduje nowych sympatyków. W ostatnich latach doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Daje on znacznie większe emocje od spływu kajakiem, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się widokami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy Dunajcem – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting po Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dostosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie bez wątpienia umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, nabyta na przykład w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Żeby bez przeszkód poradzić sobie z bystrym nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy rekompensują cudowne widoki. Rafting na Dunajcu to świetna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej ciekawych krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to także świetna opcja dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż trasa obfitująca w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.