Podróże i turystyka Sport

Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej wiadomości.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już większość tras trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Naturalnie są one zachwycające, jednakże osoby, które chętnie uprawiają ten typ sportu z czasem chcą doświadczyć znowu ekscytacji płynącej z ekskursji po nieznanym obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, jeżeli można podziwiać zdumiewający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne ostrych grani, baszt skalnych oraz turni

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się dużą ilością baszt skalnych, ostrych grani oraz turni, które podczas dnia przez padające na nie światło zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (jeśli nie świata!), nie dziwi więc, że w 2009 roku dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują nadzwyczaj strome stoki, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wytyczono w nich także niemało łatwych szlaków krajobrazowych, z którymi da sobie radę większość osób uprawiających trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu z pewnością zachwyci przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po szlakach zaopatrzonych w stalowe liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego typu jest tak opracowany, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę reguł asekuracji i sposobów poruszania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób bardzo forsowna, ale jej uczestnicy zapewne zapamiętają ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również aktywnie zimowe miesiące, poruszając się po mało spadzistych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na Tofany czy grupę Dolomiti di Sesto.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]