Reklama, promocja, marketing Zagadnienia IT

W czym może pomóc optymalizacja strony internetowej?

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona jak najczęściej odwiedzana przez internautów. Ale co zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie wykonanej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadza się optymalizację strony internetowej?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i grafikę. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa kluczowe, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność serwisu. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.