Reklama, promocja, marketing

Składanie książek

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie skład książek. Zajrzyj tu

Przed laty odpowiadał za to zecer, dziś jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak długotrwałym, jednak nadal potrzeba do tego ogromnej dokładności, znajomości rozmaitych zasad i ogromnych umiejętności. Na czym dokładne polega? Komu powierzyć podobne prace?

Skład książek, a narzędzia

Na rynku dostępnych jest mnóstwo aplikacji umożliwiających profesjonalny skład książek lub broszur. Największą popularnością cieszy się z pewnością Adobe InDesign, z którego korzysta wielu fachowców DTP. Trochę mniej chętnie stosowany okazuje się natomiast QuarkXPress. Obydwie aplikacje to oprogramowanie płatne, jednak stworzona została również bezpłatna opcja – Scribus.

Reguły składu książek

Skład książek powinien sprawić, że treść będzie jak najbardziej czytelna – źle złożony tekst szybko zniechęci czytelnika, z uwagi na co ten nie zapozna się z nim w całości. Ważne są także względy estetyczne – publikacja powinna dobrze się prezentować. Bardzo ważne jest poza tym to, w jaki sposób tekst współgra z pozostałymi elementami stronicy – zdjęciami czy dekoracjami.

Kto zleca skład książek

Po tego rodzaju usługi chętnie sięgają wydawcy czasopism lub książek – szczególnie, kiedy są to niewielkie oficyny i nie zatrudniają swoich fachowców. Popularność składu książek zwiększa się również ze względu na zapotrzebowanie na samodzielną publikację.

Skład książek – jak znaleźć wykonawców?

Dobrym wyjściem okaże się powierzenie tego agencji reklamowej – tego rodzaju firmy używają odpowiednich aplikacji, dzięki czemu otrzymujemy gwarancję, że końcowy rezultat spełni nasze oczekiwania.

Adres firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]