Hobby i rozrywka Nauka Podróże i turystyka

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Potrzebujesz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie kursu górskiego? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. W zasadzie co parę tygodni, a w szczególności w miesiącach, kiedy urlopowicze tłumnie zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane w okolicy znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przygotowania wybrali się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Dlatego tym, którzy uwielbiają góry i chcieliby przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z asekuracji, orientacji w terenie i poruszania się na rakietach śnieżnych

Najlepszą drogą, żeby nabyć potrzebną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdego z najistotniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, czyli instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Z ich pomocą uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, władania czekanem, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się po trasach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw survivalu, medycyny górskiej i orientacji w terenie, które okazują się potrzebne w czasie rozmaitych niebezpiecznych sytuacji. Szkolenie pokrywa dodatkowo reguły właściwego postępowania w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada szerokie doświadczenie jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie całego świata. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Polsce, na Słowacji i w Austrii) w bardzo małych grupach, które najczęściej nie przekraczają pięciu- osób. To sprawia, że przyswajanie nowych umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, żeby mogli oni sprawnie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]