Podróże i turystyka

Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą skitur? Nie wahaj się! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość osób wybierających się w góry zimą, udaje się tam zwykle wyłącznie po to, aby oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Skitury – przeznaczone tylko dla obeznanych w górach osób

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego odpoczynku w góralskiej chacie i sporadycznego zjazdu z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na przeżywanie ich uroków podczas stosunkowo intensywnych, jednak przynoszących sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich nart i butów.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są zdecydowanie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie doskonale poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni tylko do wypadów organizowanych w granicach Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4000 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, która trasa okaże się właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym obszarze pomocy organizatorów skitur i ich instruktorów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]