Hobby i rozrywka Podróże i turystyka

Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Wycieczka w Alpy Austriackie - tutaj dowiesz się więcej o korzystnej ofercie.

Sympatycy gór, którzy znają już z każdej strony każdą marszrutę w w Karpatach, w Sudetach oraz w Górach Świętokrzyskich, często zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Najważniejsze informacje o Alpach

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem parę europejskich państw, m.in. Słowenię, Włochy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze szczyty, o których pokonaniu marzą alpiniści ze wszystkich stron świata, to przykładowo Liskamm – 4527 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m. , a także inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Piz Badile oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Wyróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wybierz te organizowane w niedużych grupach

Jakie wycieczki w Alpy oferują krajowi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest wiele interesujących propozycji kierowanych do pasjonatów gór o różnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie i posiadają stosowną wydolność fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, którzy myślą głównie o części szkoleniowej, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie fundamentów bezpiecznego poruszania się w górach wysokich. Bezsporną zaletą tych wypraw jest to, że organizowane są w niewielkich, najczęściej kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z uczestników otrzymuje pełną uwagę opiekunów.

Z zawodowymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się pamiętnym doznaniem, niosącym przyjemność z przełamywania naszych ograniczeń, ale także rozpalającym ochotę na więcej.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]