Hobby i rozrywka Podróże i turystyka

Górskie wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Oferta aktywnych wypraw w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Są dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy każdy urlop starają się zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nowego, czego dotąd jeszcze nie doświadczyli. Specjalnie dla takich osób agencje turystyczne tworzą nieszablonowe oferty wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – dlaczego warto?

Aktywne wyprawy to pieczołowicie zorganizowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy pragną poznać różne regiony naszego kraju i świata z kompletnie innej perspektywy. Harmonogram takich wyjazdów jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których zwyczajny turysta nie przeżyje z pozycji komfortowego leżaka na patio wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to też wspaniała okazja, żeby zdobyć przydatne umiejętności, gdyż często łączy się ze instruktażami potrzebnymi do opanowania zasad przetrwania na danym obszarze. W trakcie wycieczki w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z czekana i raków czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się procedury survivalu, a także tego, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli np. w razie lawiny. Wypada również podkreślić, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest niełatwymi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji między uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko góry w Polsce – na aktywnych wyprawach poznasz egzotyczne rejony

Atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas znakomitej kondycji fizycznej, to najczęściej wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery najważniejsze szczyty tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony oraz Turbacz. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska Etnę, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami zachwycających miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Ale Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez problemu poradzą sobie także w trakcie wyprawy do Nepalu lub do Namibii.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]