Baza porad Podróże i turystyka Strony internetowe

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Zajrzyj tutaj, aby zdobyć więcej informacji o ładnych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd czasem trudno znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o godnych zobaczenia atrakcjach i zbliżających się eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj portal opracowany specjalnie dla turystów

By zaprezentować zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapkę, na której błyskawicznie znajdą zabytki i galerie, hotele, motele i kempingi, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi zamek na Wawelu, czar regionalnego folkloru oraz trasy rowerowe.

Proste rozmówki i katalog konsulatów – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych górskich miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz słowackim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie Małopolski. Szczególnie pomocna dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wczasów naszym kraju.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego